Dünya’nın En İlginç Cep Telefonu Tasarımları

ceptasarim4

Mac Funamizu tasarımı olan Wild Fold’un en büyük özelliği gerçekten katlanabilir bir telefon olması

ceptasarim5

Her ne kadar Wild Fold mükemmel görünüyor olsa da, yakın gelecekte bu telefonun üretilebilmesi pek mümkün görünmüyor.

ceptasarim6

On Time Headset System: Pedro Gomes imzalı bu tasarım, estetik açıdan gerçekten de mükemmel.

ceptasarim7

Kawaii Phone: Kamerası, renkli ekranlı ve küçük tuşları ile ilgi çeken bu tasarımın sahibi Joseph Liang.

ceptasarim8

Cam Telefon: İşte bu telefon gerçekten de göze hitap etmeyi başarıyor. Dezavanatjı ise biraz “kırılgan” olması. Ayrıca cep telefonunda parmak izi sevmeyenler için de bir kabus olabilir.

ceptasarim9

Nokia : Uzun zamandır internette boy gösteren ama bir türlü gerçek olamayan bir konsept… Her telefon ince olacak diye bir kural yok. Heikki Juvonen, bu Nokia telefonun ince olmak yerine ergonomik olmasının daha önemli olduğuna karar vermiş.

ceptasarim10

Samsung Clover: Clover, Milan’daki Samsung tasarımcılarının eseri. Konsept; telefonu oluşturan her bir parçanın ayrı ayrı ortaya konulabilmesi üzerine kurulmuş.

ceptasarim11

Samsung Clover: Ekranı etrafında bulunan manyetik alanın gücüne göre transparan ve mat arasında değişiklik gösteriyor.

ceptasarim12

Nokia Remade: Nokia Remade tamamen geri dönüşümlü malzemelerden oluşturuluyor. Örneğin klavyesi teneke içecek kutularından, içerisinde yer alan plastik eski lastiklerden oluşturulmuş. Pet şişe atıkları da telefonun pek çok yerinde kullanılmış.

ceptasarim13

E-ink Phone: E-ink Phone’un tasarımcısı Anthony Reed, telefonda sadece gri tonları kullanmış.

ceptasarim14

Ply Konsept: Japon KDDI tasarım stüdyosunun bir konsept çalışması.

ceptasarim15

Ply Konsept: Katmanlardan oluşan bu telefon bir telefondan gerçek anlamda daha fazlasını sunuyor. Telefon özelliğinin yanı sıra oyun konsolu, projeksiyon ve hatta yazıcı özelliği de bulunan telefon, bu kadar çok işlevi bir arada hedeflediği için büyük ihtimalle kolay kolay tasarım aşamasından çıkamayacak.

ceptasarim16

Asus Aura: Sadece 6 mm kalınlığındaki Asus Aura, 3,9 inçlik ekrana sahip. Asus’un en iddialı tasarımlarından biri.

ceptasarim17

Maple Phone: Görnüşte sadece 4.5 x 10.4 x 9.8 cm ebatlarında ahşap bir parça…

ceptasarim18

Nokia 888: Son derece esnek olan ve kola takılabilen bu telefon bir öğrencinin tasarımı…

ceptasarim19

Scroll: Gerçekten sıradışı bir telefon olan Scroll, muhteşem multi medya özelliği ile öne çıkıyor. Üzerinde 10 megapiksellik bir kamera olduğunu da ekleyelim.

ceptasarim20

Lenovo Toxic: İlk bakışta size sıradan bir tasarım gibi gelebilir ama yakından bakınca üst bölümündeki parfüm bölmesini siz de fark edeceksiniz. Her zaman güzel kokmak isteyenler için…

ceptasarim21

KRE8: Cep telefonu ve müziği gerçekten birleştirmek istiyorsanız, Jose Tomas DeLuna’nın tasarımı olan KRE8 size öre olabilir.

ceptasarim22

KRE8: Bu telefon sizin parmak hareketlerinizi takip ederek, bu hareketleri bir MIDI dosyasına dönüştürebiliyor. Yani KRE8 ile gerçek anlamda müzik parmaklarınızın ucunda…

ceptasarim23

Whisky Cyon Phone: Tek renk telefondan sıkıldınız mı? Whisky Cyon Phone adlı bu telefon gelen aramaya göre rengini değiştirebiliyor.

ceptasarim24

Microsoft Zune-Xbox-360-Telefon?: T3 tarafından hazırlanan bu konsept, Microsoft’un Zune adlı MP3 çaları ile Xbox 360 oyun konsolunu bir cep telefonunu içerisinde birleştiriyor.

Zaman Online

Reklamlar